Skip to content

Cukinijų sultys: kokią naudą sveikatai suteikia ir kaip ją naudoti

healthy courgette juice benefits

Cukinijų sultys – tai maistingas gėrimas iš cukinijų, garsėjančių dideliu vandens kiekiu ir skaidulinėmis medžiagomis, kurios gerina virškinimo sistemą ir palaiko subalansuotą žarnyno mikrobiomą. Jose gausu antioksidantų, pavyzdžiui, vitamino C, kurie stiprina imuninę funkciją, o kadangi jose mažai kalorijų, jos padeda reguliuoti cholesterolio kiekį ir cukraus kiekį kraujyje.

Cukinijų sulčių nauda sveikatai, būdai, kaip jas įtraukti į savo kasdienybę, ir paprasti pakeitimai, kad ši daržovė taptų patrauklesnė jūsų mitybos racione, nagrinėjami šiame įraše.

Trumpai

  • Cukinijų sultyse yra mažai kalorijų, todėl jos yra puikus pasirinkimas svoriui reguliuoti, o kartu suteikia svarbių maistinių medžiagų, pavyzdžiui, vitamino C ir kalio.
  • Dėl didelio vandens ir skaidulų kiekio jos gerina virškinimo sistemos sveikatą, reguliuodamos žarnyno judesius ir užkirsdamos kelią vidurių užkietėjimui.
  • Sultys palaiko žarnyno mikrobiomo sveikatą maitindamos naudingąsias bakterijas, kurios gali mažinti uždegimą ir stiprinti žarnyno barjero funkciją.
  • Cukinijų sultyse esantys antioksidantai gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir mažinti cholesterolio kiekį kraujyje, o tai naudinga širdies ir kraujagyslių sveikatai.
  • Kad sulčių nauda sveikatai būtų optimali, suvalgykite kelias porcijas per savaitę ir, jei norite, pagardinkite skonį medumi arba klevų sirupu.

Potenciali nauda

advantages of opportunities explored

Potenciali cukinijų sulčių nauda gali būti tokia: geresnė virškinimo sistemos sveikata, geresnė širdies ir kraujagyslių sistemos veikla, geresnė medžiagų apykaita.

Didelis vandens kiekis ir maistinės skaidulos cukinijų sultyse gali padėti sureguliuoti žarnyno judesius, užkirsti kelią vidurių užkietėjimui, nes skatina didesnio tūrio išmatas. Be to, tirpios skaidulos gali pamaitinti naudingas žarnyno bakterijas, palaikyti žarnyno ląstelių sveikatai būtinų trumposios grandinės riebalų rūgščių gamybą. Cukinijų sultyse esantys antioksidantai ir priešuždegiminiai junginiai gali palengvinti įvairių žarnyno sutrikimų, pavyzdžiui, dirgliosios žarnos sindromo (DŽS) ir Krono ligos, simptomus.

Be to, cukinijų sultys gali teigiamai veikti širdies ir kraujagyslių bei medžiagų apykaitos sveikatą. Cukinijose esantis kalis gali padėti subalansuoti natrio kiekį, todėl gali sumažinti kraujospūdį ir užkirsti kelią hipertenzijai.

Maistinės skaidulos gali padėti sumažinti blogojo cholesterolio kiekį, o tai gali sumažinti širdies ligų riziką. Cukinijų sultyse esantys antioksidantai taip pat gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, todėl gali būti naudingi sergantiesiems 2 tipo diabetu.

Maistinė informacija, kalorijos

Cukinijų maistinės vertės apžvalga

Maistinės medžiagos Kiekis 1 virtam puodeliui % RDI
Kalorijos 17 kcal <1%
Baltymai 1g 2%
Riebalai <1g <1%
Angliavandeniai 3g 2.5%
Pluoštas 1g 3%

Cukinijos gali būti puikus svarbiausių vitaminų ir mineralų šaltinis. Jos gali suteikti:

  • Vitamino C: 14 % RPN
  • Kalis: 13 % RPN
  • Manganas: 16 % RPN

Cukinijos taip pat gali būti svarbus antioksidantų, tokių kaip liuteinas, zeaksantinas ir beta-karotinas, šaltinis, kurie gali prisidėti prie sveiko regėjimo ir sumažinti su amžiumi susijusių akių ligų riziką. Cukinijose esančios tirpios skaidulos, įskaitant pektiną, gali padėti sumažinti blogojo cholesterolio kiekį ir palaikyti sveiką cukraus kiekį kraujyje.

Vartojant cukinijas svarbu gerti vandenį, kad palaikytumėte bendrą hidrataciją ir sveikatą. Norint įvertinti galimą cukinijų sulčių naudą sveikatai, labai svarbu suprasti cukinijų maistinę sudėtį.

Vartojimo ir dozavimo rekomendacijos

dosage guidelines and recommendations

Cukinijų sulčių įtraukimas į mitybos racioną gali suteikti įvairios naudos sveikatai, jei jos vartojamos tinkamais kiekiais. Praktiškas sulčių išgavimo būdas – cukiniją sutarkuoti ir išspausti, taip sumažinant atliekų kiekį. Jei cukinijų sultis sumaišysite su imbieru ir citrina, tai sustiprins jų skonį ir maistinę vertę ir sukurs imunitetą stiprinantį toniką. Išspaudus cukinijų sultis su kitais ingredientais, pavyzdžiui, obuoliais ir mėtomis, galima išgauti žvalumo suteikiančių gėrimų ir padidinti naudą sveikatai.

Rekomenduojama per savaitę suvalgyti kelias porcijas cukinijų, kurios gali prisidėti prie kasdienės tirpių skaidulų ir vitamino C normos . 2-10 g skaidulų suvartojimas per dieną gali padėti veiksmingai kontroliuoti cholesterolio kiekį. Vidutinio dydžio cukinijoje yra daugiau kaip 50 % rekomenduojamos vitamino C paros normos, kuris gali palaikyti imuninės sistemos veiklą.

Cukinijose yra daug vandens (apie 95 %), todėl nereikėtų pamiršti, kad jos naudojamos kaip geriamasis vanduo. Jei norite, perkoškite sultis, kad pašalintumėte minkštimą, ir pasaldinkite jas medumi arba klevų sirupu, kad suteiktumėte papildomo skonio.

Virškinimo sveikatos gerinimas

Virškinimo sistemos sveikata gali pagerinti bendrą savijautą, o cukinijų sultys gali būti natūralus būdas pagerinti šį sveikatos aspektą. Didelis vandens kiekis cukinijose gali veiksmingai reguliuoti žarnyno judesius ir sumažinti vidurių užkietėjimo riziką.

Sudėtyje esančios skaidulos– tiek tirpios, tiek netirpios – gali būti svarbios virškinimui. Tirpios skaidulos gali maitinti naudingas žarnyno bakterijas, skatinti trumpos grandinės riebalų rūgščių, kurios maitina žarnyno ląsteles, gamybą, taip mažindamos uždegimą ir palengvindamos virškinimo trakto sutrikimų, tokių kaip IBS ir Krono liga, simptomus.

Kita vertus, netirpios skaidulos gali padidinti išmatų tūrį ir palengvinti jų patekimą į virškinamąjį traktą. Toks skaidulų ir geriamojo vandens derinys gali palaikyti žarnyno reguliarumą ir padėti įveikti tokias ligas kaip divertikulitas.

Be to, cukinijose esantys antioksidantai gali padėti palaikyti sveiką žarnyno barjerą ir taip sumažinti nesandaraus žarnyno sindromo riziką.

Mitybos specialistų rekomendacijos

healthy eating guidelines provided

Cukinijų sultys gali pagerinti subalansuotos mitybos skonį ir maistinę vertę. 223 g porcijoje yra tik 17 kcal, todėl tai mažai kaloringas pasirinkimas, kuriame gausu svarbiausių maistinių medžiagų. Didelis kalio kiekis jose gali padėti reguliuoti kraujospūdį ir būti naudingas širdies ir kraujagyslių sveikatai.

Mitybos specialistai rekomenduoja reguliariai vartoti cukinijų sultis, kad jose būtų gausu vitamino C ir antioksidantų, tokių kaip liuteinas ir zeaksantinas, kurie yra labai svarbūs akių sveikatai ir imuninei sistemai.

Tirpių ir netirpių skaidulų kiekis gali palengvinti virškinimą ir skatinti žarnyno sveikatą, todėl tinka tiems, kurie rūpinasi taisyklingu virškinimu.

Kontroliuojantiems svorį cukinijų sultys gali būti sotus, drėkinantis gėrimas, kuris padeda detoksikacijai ir suteikia sotumo jausmą be kalorijų pertekliaus.

Sulčių derinimas su kitais maistinių medžiagų turinčiais ingredientais gali sustiprinti jų naudą sveikatai. Galiausiai, cukinijų sulčių įtraukimas į patiekalus arba kaip atgaivinančio gėrimo gali sustiprinti bendrą mitybą, kartu palaikyti širdies sveikatą ir svorio kontrolę.

Pabandykite įmaišyti citrinų sulčių

Patobulinti cukinijų sulčių maistingumą galima nesunkiai į jas įpylus citrinos sulčių. Šis derinys ne tik praturtina skonį, bet ir labai padidina jų naudą sveikatai. Citrinų sultys gali būti puikus vitamino C šaltinis, kuris kartu su cukinijoje esančiais antioksidantais, tokiais kaip karotinoidai, liuteinas ir zeaksantinas, puikiai palaiko imuninę sistemą. Abiejų ingredientų antioksidacinės savybės gali veikti sinergiškai ir pagerinti bendrą sveikatos būklę.

Be to, cukinijoje esantis didelis vandens kiekis, kurį papildo virškinimui naudingos citrinos savybės, gali palengvinti virškinimą ir padėti sureguliuoti žarnyno judesius. Sudėtyje esančios tirpios ir netirpios skaidulos gali prisidėti prie žarnyno sveikatos ir kartu mažinti uždegimus.

Šis stiprus duetas taip pat gali būti naudingas akių sveikatai. Beta karotino ir vitamino C, taip pat zeaksantino ir liuteino kiekis gali padėti apsaugoti regėjimą ir sumažinti su amžiumi susijusių akių problemų riziką.

Galiausiai, šis derinys gali palaikyti širdies sveikatą, nes subalansuoja kraujospūdį ir mažina hipertenzijos riziką. Tirpiosios skaidulos gali padėti reguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje, o kalis gali prisidėti prie širdies ir kraujagyslių būklės gerinimo.

Todėl į cukinijų sultis pridėjus citrinų sulčių, jų nauda sveikatai gali labai sustiprėti įvairiose srityse.

Dažnai užduodami klausimai

Ar cukinijų sultys gali padėti numesti svorio?

Taip, cukinijų sultys gali padėti numesti svorio dėl mažo kaloringumo ir didelio vandens kiekio, kuris skatina sotumą ir leidžia valgyti didesnes porcijas.

Cukinijose esančios skaidulos gali palengvinti virškinimą ir padėti reguliuoti apetitą, dar labiau sumažindamos persivalgymo tikimybę.

Be to, svarbios maistinės medžiagos gali palaikyti bendrą sveikatą, todėl cukinijos gali būti naudingos svoriui reguliuoti.

Todėl cukinijų sulčių vartojimas gali palengvinti subalansuotą svorio metimą.

Ar cukinijų sultys saugios vaikams?

Cukinijų sultys gali būti saugios vaikams, jei tinkamai įtraukiamos į jų mitybą. Mažai kalorijų turin čios ir daug vandens turinčios sultys gali palaikyti geriamojo vandens vartojimą, o vitaminai ir mineralinės medžiagos gali prisidėti prie bendros sveikatos gerinimo.

Tačiau būtina imtis atsargumo priemonių, pavyzdžiui, užtikrinti tinkamą valymą, kad būtų išvengta virškinamojo trakto diskomforto, ir stebėti, ar nesukelia galimų alergijų. Skiedimas ir maišymas su kitomis sultimis gali pagerinti skonį.

Prieš pradedant vartoti cukinijų sultis patartina pasitarti su gydytoju, ypač vaikams, turintiems specifinių mitybos poreikių.

Kiek laiko cukinijų sultys išsilaiko šaldytuve?

Šaldytuve laikomos cukinijų sultys gali išsilaikyti 3-5 dienas.

Kad sultys kuo ilgiau išsilaikytų, patartina jas laikyti hermetiškame stikliniame inde, kad kuo mažiau būtų veikiamos oro.

Reguliariai tikrinkite, ar nėra gedimo požymių, pavyzdžiui, rūgštaus kvapo ar spalvos pakitimų.

Jei norite ilgiau išlaikyti sultis, apsvarstykite galimybę jas užšaldyti – tinkamai tvarkomos ir laikomos sultys gali būti tinkamos naudoti iki trijų mėnesių.

Ar galima sultims gaminti naudoti šaldytas cukinijas?

Taip, sultims spausti galima naudoti šaldytas cukinijas. Jos išlaiko didžiąją dalį maistinės vertės, todėl yra tinkamas pasirinkimas maistingiems gėrimams gaminti.

Prieš spaudžiant sultis labai svarbu cukinijas tinkamai atšildyti, kad būtų lengviau išgauti sultis. Įsitikinkite, kad užšaldytos cukinijos laikomos tinkamai ir be teršalų.

Norint veiksmingai išgauti sultis, galima rekomenduoti naudoti kramtomąją sulčiaspaudę, o jų derinimas su kitais ingredientais gali pagerinti skonį ir maistingumą.

Ar yra koks nors šalutinis cukinijų sulčių poveikis?

Geriant cukinijų sultis gali pasireikšti keletas šalutinių poveikių.

Gali kilti virškinimo problemų, ypač tiems, kurie neįpratę vartoti daug ląstelienos. Alerginės reakcijos, nors ir retai, gali pasireikšti jautriems asmenims.

Be to, jis gali sąveikauti su vaistais nuo diabeto, nes daro įtaką cukraus kiekiui kraujyje. Didelis oksalatų kiekis gali kelti inkstų akmenų susidarymo riziką.

Todėl asmenims, turintiems sveikatos problemų, rekomenduojama vartoti saikingai ir pasikonsultuoti su gydytoju.

Pabaigai

Cukinijų sultys yra naudingos sveikatai, ypač gerinant virškinimo sistemos sveikatą ir palaikant subalansuotą žarnyno mikrobiomą. Dėl turtingo maistingumo ir mažo kaloringumo jos yra puikus pasirinkimas siekiantiems pagerinti bendrą savijautą. Į mitybos racioną įtraukiant cukinijų sultis su rekomenduojamais priedais, tokiais kaip medus ar citrinų sultys, galima veiksmingai pagerinti jų skonį ir naudą sveikatai. Norint išnaudoti visus galimus sulčių privalumus, patartina jas vartoti reguliariai.