Mėtų arbata – tai kvapnus žolelių užpilas iš mėtų lapų, garsėjantis gaiviu skoniu ir įvairiomis sveikatai naudingomis savybėmis.
Mėtų arbata ne tik atgaivina organizmą, bet ir ramina virškinimą, pakelia nuotaiką be kofeino ir suteikia nepakartojamą skonį.
Paruošimo būdas gali turėti didelę įtaką jūsų mėgavimuisi šiuo gėrimu, todėl būtina atsižvelgti į galimą šalutinį poveikį, ypač jei turite specifinių sveikatos problemų.
Be to, aptarsime geriausius mėtų arbatos derinius su maistu, kad galėtumėte dar labiau mėgautis šiuo nuostabiu gėrimu.
Mėtų arbatos nauda, kaip ją paruošti, galimi šalutiniai poveikiai ir maisto deriniai nagrinėjami šiame įraše.
Nauda
Mėtų arbata pasižymi įspūdinga nauda, įskaitant geresnį virškinimą, natūralų energijos antplūdį, galvos skausmo malšinimą, antioksidantų palaikymą ir drėkinimą.
Pirma, ji garsėja raminamuoju poveikiu virškinimui, padeda sumažinti skrandžio diskomfortą ir pilvo pūtimą.
Be to, gaivinantis mėtų arbatos aromatas ir skonis gali pažadinti jūsų pojūčius – tai bekofeininė kavos alternatyva, padedanti išlikti budriems ir susikaupusiems visą dieną.
Mėtų arbata taip pat veiksmingai malšina galvos skausmą dėl raminančio mentolio poveikio, kuris gali sumažinti įtampą ir skausmą, todėl ši arbata yra tinkama priemonė, kai jaučiate stresą ar įtampą.
Be to, joje gausu antioksidantų, kurie gali palaikyti jūsų imuninę sistemą ir stiprinti bendrą sveikatą, todėl ji gali padėti jums apsisaugoti nuo įprastų ligų ir padidinti energijos lygį.
Galiausiai, jos vėsinamosios savybės padeda drėkinti organizmą, ypač per karščius.
Kaip paruošti šią arbatą
Naudodami šviežius arba džiovintus lapelius greitai ir lengvai paruoškite gaivią mėtų arbatą.
Štai ko jums reikės:
- Šviežių mėtų lapelių (apie saują) arba 1-2 arbatinius šaukštelius (2-4 g) džiovintų mėtų.
- 480 mililitrų (2 puodeliai) vandens
- Medus arba citrina (nebūtina, dėl skonio)
Kad paruoštumėte mėtų arbatą, užvirinkite vandenį puode.
Kai užvirs, nukelkite nuo ugnies ir sudėkite mėtų lapelius. Jei naudojate šviežius lapelius, švelniai juos sutrinkite, kad išsiskirtų aliejai ir skonis būtų stipresnis.
Leiskite mišiniui mirkti apie 5-10 minučių, priklausomai nuo pageidaujamo stiprumo.
Po mirkymo lapus perkoškite ir supilkite arbatą į puodelį.
Pasaldinkite medumi arba įlašinkite šlakelį citrinos, kad įgautumėte papildomo skonio.
Mėgaukitės žvalinančiu puodeliu mėtų arbatos, karštos ar šaltos, ir mėgaukitės nuostabiu šio paprasto gėrimo aromatu ir skoniu!
Galimas šalutinis poveikis
Mėtų arbata gali sukelti rėmenį, rūgšties refliuksą, alergines reakcijas ir sąveikauti su tam tikrais vaistais.
Į rėmenį ar rūgšties refliuksą linkusiems asmenims patartina riboti mėtų arbatos vartojimą, nes mentolis gali atpalaiduoti apatinį stemplės sfinkterį ir pabloginti šiuos simptomus.
Mentoliui ar pipirmėtei jautriems asmenims gali pasireikšti alerginės reakcijos, dėl kurių gali skaudėti galvą ar atsirasti odos bėrimų.
Be to, mėtų arbata gali turėti įtakos vaistų, pavyzdžiui, kraują skystinančių vaistų ar vaistų nuo aukšto kraujospūdžio, veiksmingumui, todėl svarbu pasitarti su gydytoju, jei vartojate tokius vaistus.
Nėščios ar krūtimi maitinančios moterys taip pat turėtų būti atsargios; nors saikingas vartojimas paprastai yra saugus, prieš reguliariai vartojant rekomenduojama pasitarti su gydytoju.
Ligos ir būklės, kuriomis ši arbata gali padėti
Mėtų arbata gali padėti palengvinti virškinimo, kvėpavimo takų, streso ir nerimo problemas.
Geriant mėtų arbatą galima sumažinti virškinimo sutrikimus, pilvo pūtimą ir dujų kaupimąsi, taip skatinant sveikesnę virškinimo sistemą. Mėtų sudėtyje esantis mentolis yra natūralus atsikosėjimą mažinantis vaistas, galintis išvalyti kvėpavimo takus ir palengvinti peršalimo ar alergijos simptomus.
Be to, mėtų aromatas veikia raminamai, todėl gali sumažinti stresą ir pagerinti bendrą nuotaiką. Be to, mėtų arbatoje gausu antioksidantų, palaikančių imuninę sistemą.
Reguliarus arbatos vartojimas taip pat gali padėti sumažinti galvos skausmus ir menstruacijų diskomfortą. Nors mėtų arbata nėra vaistas nuo visų ligų, jos vartojimas gali papildyti kitus gydymo būdus ir pagerinti sveikatą.
Ši arbata ir maistas, kurie puikiai dera
Mėtų arbata yra universalus gėrimas, tinkantis prie įvairių dietų, įskaitant veganišką, Viduržemio jūros regiono ir be glitimo. Jos gaivus skonis pagerina jūsų valgymo patirtį, todėl ji maloniai papildo patiekalus.
Mėtų arbata puikiai dera su įvairiais patiekalais, paryškindama skonį ir subalansuodama sodrumą. Lengviems pietums mėtų arbatą galite gerti kartu su kvinojos salotomis, pagardintomis citrusinių vaisių užpilu. Arbatos mėtinė esencija sustiprins šviežius ingredientus, todėl kiekvienas kąsnis taps malonesnis.
Jei renkatės pikantišką patiekalą, mėtų arbata puikiai dera su ant grotelių kepta mėsa, pavyzdžiui, ėriena ar vištiena. Arbatos žolelių savybės prasiskverbia pro mėsos sodrumą ir puikiai subalansuoja skonį.
Mėtų arbatą gardžiai pagardinkite Artimųjų Rytų patiekalais, pavyzdžiui, tabbouleh ar falafeliais, kuriuose mėtų skonis puikiai dera su prieskoniais.
Nepamirškite deserto! Mėtų arbata gali pagerinti saldžius patiekalus, ypač šokoladinius desertus. Sujunkite ją su juodojo šokolado putėsiais arba mėtų šokolado drožlių ledais, kad skonis būtų gaivus.
Be to, mėtų arbata fantastiškai tinka prie pusryčių. Ji puikiai dera su jogurto kokteiliais su granola ir šviežiais vaisiais, suteikdama žvalumo dienos pradžiai.
Šiais įvairiais deriniais mėtų arbata iš tiesų pagerina jūsų patiekalus ir suteikia naują dimensiją jūsų valgymo patirčiai.
–
Ar mėtų arbatą galima gerti šaltą, ar tik karštą?
Mėtų arbata tikrai galima mėgautis ir šalta, ir karšta!
Užplikius karštą, jos aromatas ir skonis tikrai atsiskleidžia. Jei norite gaivesnio gėrimo, atšaldykite jį šaldytuve arba po virimo įdėkite ledo.
Į šaltą gėrimą galima įpilti vaisių ar kitų žolelių, kad jis taptų išskirtinis.
Kaip ilgai galima laikyti išvirtą mėtų arbatą?
Paruoštą mėtų arbatą šaldytuve galite laikyti apie 3-5 dienas.
Tik įsitikinkite, kad ji laikoma sandariame inde, kad išsaugotumėte jos skonį ir šviežumą.
Jei pastebėsite pašalinį kvapą ar pasikeitusią spalvą, geriausia jį išmesti.
Kad skonis būtų idealus, stenkitės jį suvartoti anksčiau, o ne vėliau, nes laikui bėgant kokybė prastėja.
Mėgaukitės atgaivinančiu gėrimu, kol jis geriausias!
Ar mėtų arbata neturi kofeino?
Taip, mėtų arbatoje nėra kofeino, todėl ji yra puikus pasirinkimas, jei norite išvengti kofeino.
Šis vaistažolių užpilas gaminamas iš mėtų lapų, kuriuose natūraliai nėra kofeino. Jį galite gurkšnoti bet kada, nesvarbu, ar vakare baigiate nurimti, ar dieną mėgaujatės atgaivinančiu gėrimu.
Ar vietoj džiovintų mėtų lapų galima naudoti šviežius?
Taip, vietoj džiovintų mėtų lapelių tikrai galite naudoti šviežius! Šviežios mėtos suteikia arbatai ryškų skonį ir aromatą, kurio džiovinti lapeliai gali neatitikti.
Tiesiog kruopščiai nuplaukite lapelius ir prieš mirkydami juos švelniai sutrinkite, kad išsiskirtų eteriniai aliejai.
Gali tekti pakoreguoti kiekį, nes švieži lapai dažnai būna stipresni.
Mėgaukitės eksperimentuodami su šviežumu, kad atrastumėte jums tinkamiausią skonį!
Kuriuo paros metu geriausia gerti mėtų arbatą?
Geriausias laikas gerti mėtų arbatą iš tiesų priklauso nuo jūsų pageidavimų ir tikslų. Jei ieškote energijos suteikiančios pradžios, puikiai tinka rytas.
Gurkšnojimas po valgio gali palengvinti virškinimą ir padėti jaustis patogiau.
Jei norite raminančio vakaro ritualo, pasimėgaukite juo prieš miegą, kad atsipalaiduotumėte.
Galiausiai galite gerti, kada tik norite, tik atkreipkite dėmesį į tai, kaip jaučiatės, ir atitinkamai prisitaikykite.
Mėgaukitės eksperimentais!
–
Apibendrinant galima teigti, kad mėtų arbata yra nuostabus ir naudingas gėrimas, kurį galite lengvai pasigaminti namuose. Jos raminančios savybės gali pagerinti virškinimą ir suteikti žvalumo bei energijos pliūpsnį, be to, joje nėra kofeino. Tik nepamirškite juo mėgautis saikingai, ypač jei turite tam tikrų sveikatos problemų. Ją derindami su lengvais pietumis ar pikantiškais patiekalais galite pagerinti savo valgymo patirtį, todėl mėtų arbata yra universalus kasdienės rutinos priedas. Į sveikatą!