Skip to content

Ką daryti, kai pirštas pūliuoja

treating a festering finger

Pūlinys – tai būklė, kai žaizda ar infekcija užsiliepsnoja ir prisipildo pūlių, o tai reiškia, kad infekcija tęsiasi. Kai pirštas pradeda pūliuoti, galite pastebėti tokius simptomus kaip paraudimas ir patinimas, kurie signalizuoja apie infekciją.

Svarbu veikti greitai: pradėkite valyti vietą švelniu muilu ir šiltu vandeniu. Šiltas kompresas gali padėti palengvinti diskomfortą ir sumažinti patinimą.

Tačiau norėsite stebėti situaciją, nes gali kilti papildomų komplikacijų. Jei nesate tikri dėl tolesnių veiksmų arba nežinote, ką daryti pablogėjus padėčiai, yra praktinių strategijų, galinčių veiksmingai padėti atsigauti.

Nustatykite simptomus

Pagrindiniai pūliuojančio piršto simptomai yra paraudimas, patinimas ir pūliai, kurie rodo infekciją. Vieta gali būti šilta, o tai reiškia, kad organizmas kovoja su infekcija.

Svarbus simptomas yra skausmas; jis gali būti nuo lengvo diskomforto iki stipraus pulsavimo. Jei skausmas sustiprėja arba tampa nepakeliamas, nedelsdami kreipkitės pagalbos.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į judėjimo pokyčius, pvz., sunkumus judinant pirštą ar padidėjusį skausmą. Be to, infekciją gali lydėti karščiavimas ar šaltkrėtis, o tai rodo, kad infekcija gali plisti.

Galiausiai, didelis pūlių kiekis ar nemalonus kvapas iš žaizdos yra rimti simptomai, dėl kurių būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Ankstyvas šių simptomų atpažinimas gali padėti veiksmingai kovoti su infekcija ir išvengti komplikacijų.

Išvalykite pažeistą vietą

Reguliariai valykite pažeistą vietą, kad infekcija nepablogėtų.

Pirmiausia kruopščiai nusiplaukite rankas su muilu ir vandeniu, kad išvengtumėte papildomų bakterijų patekimo. Švelniai nuplaukite pažeistą vietą drungnu vandeniu, kad pašalintumėte nešvarumus ir nešvarumus, venkite karšto vandens, kad nedirgintų odos.

Naudokite švelnų antibakterinį muilą, užtepkite nedidelį jo kiekį ir švelniai pamasažuokite, stipriai nešveiskite, kad nepadarytumėte dar didesnės žalos. Dar kartą nuplaukite vietą drungnu vandeniu, kad neliktų muilo likučių.

Nusausinkite pirštą švariu rankšluosčiu, vengdami šiurkščių medžiagų, kurios galėtų pabloginti odos būklę. Jei yra kokių nors pūlių ar išskyrų, kruopščiai jas nuvalykite.

Uždėkite šiltą kompresą

Šiltas kompresas gali veiksmingai numalšinti diskomfortą ir paskatinti pažeistos vietos gijimą. Norėdami pasidaryti šiltą kompresą, pamirkykite švarią šluostę šiltame vandenyje, išskalbkite ją ir švelniai uždėkite ant piršto. Šiluma padidina kraujo tekėjimą, o tai padeda sumažinti patinimą ir palengvinti skausmą.

Palaikykite kompresą 10-15 minučių, o jei jis per greitai atvėsta, vėl pamirkykite šiltame vandenyje. Jei jaučiate didelį diskomfortą, kartokite tai kelis kartus per dieną, tačiau venkite pernelyg stipriai spausti vietą, kad ji nepablogėtų.

Kad kompresas laikytųsi, apsvarstykite galimybę apvynioti šiltą audinį aplink pirštą. Atkreipkite dėmesį į savo kūną – jei diskomfortas išlieka, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą.

Naudokite be recepto parduodamą gydymą

Be recepto parduodamos priemonės gali veiksmingai palengvinti pūliuojančio piršto simptomus, tokius kaip patinimas, paraudimas ir diskomfortas.

Norėdami išvalyti vietą ir užkirsti kelią tolesnei infekcijai, naudokite vietinius antiseptikus, pavyzdžiui, vandenilio peroksidą arba jodą. Užtepkite nedidelį kiekį švariu vatos tamponu, kad išvengtumėte užteršimo.

Skausmą malšina be recepto parduodami skausmą malšinantys vaistai, pavyzdžiui, ibuprofenas arba paracetamolis, kurie gali sumažinti diskomfortą ir uždegimą. Laikykitės ant pakuotės pateiktų dozavimo instrukcijų ir neviršykite rekomenduojamo kiekio.

Be to, tepdami antibiotikų tepalais, tokiais kaip „Bacitracin” ar „Neosporin”, galite apsaugoti odą ir paskatinti gijimą. Po tepimo uždenkite vietą švariu tvarsčiu, kad apsaugotumėte ją nuo purvo ir bakterijų.

Stebėkite, ar nėra infekcijos požymių

Stebėkite, ar nėra infekcijos požymių: padidėjęs paraudimas, patinimas, šiluma, išskyros (pvz., pūliai ar nemalonaus kvapo skystis), karščiavimas ar šaltkrėtis, skausmo lygio pokyčiai (ypač jei skausmas sustiprėja).

Pastebėjus bet kurį šių simptomų derinį, labai svarbu imtis veiksmų. Skubus dėmesys gali padėti išvengti komplikacijų ir užtikrinti tinkamą gijimą.

Reguliariai valykite sritį ir pakartotinai naudokite gydymą, tačiau neignoruokite šių įspėjamųjų ženklų. Norint išvengti tolesnių problemų, svarbiausia išlikti budriems.

Kada kreiptis į gydytoją

Jei pirštui pasireiškia sunkūs simptomai, tokie kaip plintantis paraudimas, nuolatinis skausmas ar laikui bėgant stiprėjantis patinimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šie požymiai gali reikšti rimtą infekciją, kurią reikia gydyti profesionaliai.

Be to, pūliai ar neįprastos išskyros, karščiavimas, tirpimas ar judrumo praradimas yra skubios priežastys kreiptis į gydytoją.

Jei turite pagrindinių sveikatos sutrikimų, tokių kaip diabetas ar nusilpusi imuninė sistema, padidėja komplikacijų rizika, todėl būtina veikti greitai.

Ankstyva intervencija gali užkirsti kelią tolesnėms problemoms ir paskatinti greitesnį gijimą, todėl nedvejodami kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, jei abejojate; visada geriau būti saugiam, nei gailėtis.

Pagalbos priemonės namuose

Kai pirštas pūliuoja, kelios veiksmingos naminės priemonės gali suteikti palengvėjimą ir paskatinti gijimą.

Keletą kartų per dieną 15-20 minučių pamirkykite pirštą šiltame muiluotame vandenyje, kad pasišalintų pūliai ir išvalytumėte vietą. Taip pat 10-15 minučių dėkite šiltą kompresą, naudodami švarią šluostę, pamirkytą šiltame vandenyje, kad pagerintumėte kraujotaką ir palaikytumėte gijimą.

Po mirkymo ar kompreso švelniai nusausinkite pirštą, patepkite jį antibiotikų tepalu, kad išvengtumėte infekcijos, ir apsaugokite steriliu tvarsčiu. Apsvarstykite galimybę naudoti eterinius aliejus, pavyzdžiui, arbatmedžio ar levandų, sumaišytus su nešančiuoju aliejumi, nes jie pasižymi natūraliomis antibakterinėmis savybėmis.

Be to, imuninę sistemą gali sustiprinti didesnis suvartojamų skysčių kiekis ir subalansuota mityba, kurioje gausu vitaminų.

Nors šios priemonės gali sumažinti skausmą ir pagreitinti gijimą, atidžiai stebėkite savo pirštą. Jei būklė blogėja, kreipkitės į profesionalų gydytoją.

Būsimų problemų prevencijos patarimai

Kad išvengtumėte pūlinių problemų, laikykitės geros higienos: rankos turi būti švarios ir be įpjovimų. Visada plaukite rankas su muilu ir vandeniu, ypač po darbo su potencialiai kenksmingais daiktais. Jei įsipjovėte, nedelsdami nuplaukite antiseptiku ir užriškite tvarsčiu.

Sumažinkite riziką stebėdami aplinką ir naudodami tinkamus įrankius bei techniką, pavyzdžiui, dirbdami sode ar gamindami maistą. Nuolat kirpkite nagus ir drėkinkite rankų odą, kad išvengtumėte nagų karpymo ir odos išsausėjimo.

Stebėkite, ar nėra infekcijos požymių, pavyzdžiui, paraudimo ar patinimo, ir greitai atkreipkite dėmesį į bet kokius pokyčius. Galiausiai laikykitės sveikos mitybos, kurioje gausu vitaminų ir mineralų, kad palaikytumėte savo imuninę sistemą.

Laikydamiesi šių patarimų, gerokai sumažinsite riziką, kad pirštai ateityje pūliuos.

Gali būti įdomu

Ar galiu namuose išsitirti pūliuojančią pirštų pūslę?

Ne, nerekomenduojama pūliuojančios piršto pūslės iššokti namuose. Taip elgdamiesi galite įnešti bakterijų, kurios gali sukelti infekciją arba komplikacijas.

Vietoj to laikykite pūslę švarią ir uždengtą. Jei ji skausminga arba nepagerėja, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą dėl tinkamo gydymo.

Ar saugu naudoti nagų laką su pūliuojančiu pirštu?

Ne, ant pūliuojančio piršto naudoti nagų laką nėra saugu. Nagų lakas gali sulaikyti drėgmę ir bakterijas, todėl infekcija gali paūmėti.

Be to, nagų lako sudėtyje esančios cheminės medžiagos gali dar labiau sudirginti odą.

Jei turite pūliuojantį pirštą, sutelkite dėmesį į tai, kad jis būtų švarus ir sausas.

Kai jis užgis, galėsite be rūpesčių džiaugtis mėgstamu nagų laku.

Pirmenybę teikite sveikatai, o ne grožio procedūroms!

Per kiek laiko užgyja pūliuojantis pirštas?

Paprastai pūliuojantis pirštas gyja nuo kelių dienų iki poros savaičių, priklausomai nuo infekcijos sunkumo ir bendros sveikatos būklės.

Tinkamai prižiūrint, pagerėjimą galite pastebėti nuo kelių dienų iki savaitės. Jei infekcija sunkesnė, tai gali užtrukti ilgiau.

Būkite budrūs dėl bet kokių pablogėjimo požymių ir kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, jei būklė nepagerėja.

Ar yra mitybos pokyčių, galinčių padėti pasveikti?

Taip, tam tikri mitybos pokyčiai tikrai gali padėti pasveikti.

Daugiausia dėmesio skirkite vaisiams ir daržovėms, kuriose gausu vitaminų ir antioksidantų.

Daug omega-3 riebalų rūgščių turintys maisto produktai, pavyzdžiui, žuvis ir linų sėmenys, taip pat gali padėti sumažinti uždegimą.

Svarbu išlikti hidratuotam, nes vanduo atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį atkuriant ląsteles.

Galiausiai pasistenkite sumažinti perdirbtų maisto produktų ir cukraus kiekį, nes jie gali trukdyti natūraliems organizmo gijimo procesams.

Ar stresas gali turėti įtakos pūliuojančio piršto gijimui?

Taip, stresas gali turėti įtakos pūliuojančio piršto gijimui. Kai patiriate stresą, jūsų organizmas gamina hormonus, kurie gali apsunkinti imuninį atsaką ir sulėtinti sveikimą.

Galite pastebėti, kad žaizdos gyja ilgiau arba tampa jautresnės infekcijoms.

Norėdami palaikyti gijimą, pabandykite valdyti stresą naudodami tokius metodus kaip gilus kvėpavimas, mankšta ar dėmesingas įsisąmoninimas.

Rūpinimasis psichine savijauta yra toks pat svarbus kaip ir fizinė sveikimo procese.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad, kai pirštas pūliuoja, skubūs veiksmai gali būti labai svarbūs.

Nepamirškite išvalyti vietą, uždėti šiltą kompresą ir naudokite be recepto parduodamas gydymo priemones, padedančias gijimui.

Stebėkite bet kokius stiprėjančius simptomus ir nedvejodami kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote karščiavimą ar stiprų skausmą.

Laikydamiesi geros higienos ir aktyviai elgdamiesi su pjūviais, galite užkirsti kelią būsimoms problemoms ir išsaugoti sveikas rankas.